w poprzednim tygodniu

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Piątek, 21 stycznia   ( 9:31 )

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa, w tym roku również nie mogliśmy gościć w naszym przedszkolu ukochanych Dziadków. Jednak dzieci o swoich ukochanych dziadkach zawsze pamiętają, więc przygotowały im piękne prezenty i laurki oraz nauczyły się wierszy i piosenek.

w tym miesiącu

Bal karnawałowy w przedszkolu

Piątek, 14 stycznia   ( 17:05 )

Bal karnawałowy to wielki dzień w życiu każdego przedszkolaka. Rodzice przygotowali dla swoich pociech ciekawe i barwne stroje karnawałowe, a ich pomysłowość  nie miała granic. W przedszkolu było bajkowo. Od rana dzieci wchodziły uśmiechnięte do swoich sal dumnie prezentując karnawałowe stroje. Były wśród nich królewny, elfy. Nie zabrakło też policjantów, strażaków, Spider-Manów, wróżek oraz myszek. Zabawa karnawałowa była wyjątkowa. Dzieci bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Przedszkolaki odwiedził Mikołaj, który przyniósł wszystkim prezenty.

w poprzednim miesiącu

"SERDECZNA KARTECZKA" – gr. VII

Środa, 22 grudnia 2021 r.

Grupa 7 w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Serdeczna karteczka" wykonała świąteczne kartki, które w tym miesiącu przeznaczone były dla osób starszych, samotnych i wymagających opieki. Dzieci przygotowały bardzo dużo pięknych pocztówek, które wraz z życzeniami świątecznymi wysłaliśmy pocztą podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku.

Wigilia w przedszkolu

Piątek, 17 grudnia 2021 r.

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku.

POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY - radca prawny w grupie V,VI,VII,VIII

Środa, 15 grudnia 2021 r.   ( 17:04 )

We wtorek – 14 grudnia gościł w naszym przedszkolu przedstawiciel Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku – radca prawny pan Myślibór Biały. Gość opowiedział przedszkolakom kim jest radca prawny i czym zajmuje się w swojej codziennej pracy. Dzieci przy tej okazji przypomniały sobie jakie mają prawa. Pan prawnik zaprezentował przedszkolakom strój radcy prawnego, czyli togę. Spotkanie na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Serdeczne podziękowania należą się naszemu Gościowi za przybliżenie dzieciom wiedzy o odpowiedzialnej pracy organów prawa.

Mikołajki w przedszkolu

Poniedziałek, 6 grudnia 2021 r.

6 GRUDNIA – MIKOŁAJKI - na ten wyjątkowy dzień przedszkolaki czekały z niecierpliwością. Wcześniej przygotowywały w swoich salach świąteczne dekoracje. Dzieci pięknie wystrojone w czerwone czapeczki bawiły się w swoich grupach. Były zabawy ruchowe i taneczne, konkursy, a także teatrzyk w wykonaniu aktorów teatru „Conieco” pt. „Pluszowa opowieść o przyjaźni”. Opowiadała ona o Bałwanku, który zaprzyjaźnił się z zajączkiem i mieli mnóstwo przygód. Dzieci dowiedziały się, że prawdziwa przyjaźń to oddanie i poświęcenie dla innych.

Tradycja ubierania choinki

Piątek, 3 grudnia 2021 r.

Wspólne ubieranie choinki to wielka radość dla przedszkolaków. Od rana dzieci w każdej grupie z zaangażowaniem zawieszały na świątecznych drzewkach kolorowe i  błyszczące ozdoby. W każdej sali choinki wyglądają prześlicznie.

w tym roku szkolnym

Spotkanie ze Strażą Miejską

Poniedziałek, 29 listopada 2021 r.

26 listopada dzieci z grupy VIII gościły panie pracujące w straży miejskiej. Podczas ciekawie i fachowo przygotowanych zajęć mogły się dowiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy osobie, która jest nieprzytomna, a jej życie i zdrowie są zagrożone. Panie przeczytały bajkę o małym chłopcu, który zauważył starszego człowieka leżącego na ulicy. Okazało się, że wystarczy podjąć kilka prostych kroków, aby uratować komuś życie. W części praktycznej każde dziecko mogło przećwiczyć na fantomie masaż serca. Wizyta pań wzbudziła ogromne zainteresowanie o czym świadczyły niekończące się pytania dotyczące różnych aspektów pracy strażników miejskich.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Piątek, 26 listopada 2021 r.

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza i wyjątkowa uroczystość przedszkolna. Stanowi ona zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości dzieci z grupy 1 i 2 swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w grupie. Radośnie zaśpiewały poznane piosenki, zaprezentowały tańce oraz wyrecytowały wierszyki.

Święto Pluszowego Misia

Czwartek, 25 listopada 2021 r.

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie obchodzą swoje święto - Dzień Pluszowego Misia. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś „Yogi”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu.