w tym roku szkolnym

Spotkanie ze Strażą Miejską

Poniedziałek, 29 listopada 2021 r.

26 listopada dzieci z grupy VIII gościły panie pracujące w straży miejskiej. Podczas ciekawie i fachowo przygotowanych zajęć mogły się dowiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy osobie, która jest nieprzytomna, a jej życie i zdrowie są zagrożone. Panie przeczytały bajkę o małym chłopcu, który zauważył starszego człowieka leżącego na ulicy. Okazało się, że wystarczy podjąć kilka prostych kroków, aby uratować komuś życie. W części praktycznej każde dziecko mogło przećwiczyć na fantomie masaż serca. Wizyta pań wzbudziła ogromne zainteresowanie o czym świadczyły niekończące się pytania dotyczące różnych aspektów pracy strażników miejskich.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Piątek, 26 listopada 2021 r.

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza i wyjątkowa uroczystość przedszkolna. Stanowi ona zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości dzieci z grupy 1 i 2 swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w grupie. Radośnie zaśpiewały poznane piosenki, zaprezentowały tańce oraz wyrecytowały wierszyki.

Święto Pluszowego Misia

Czwartek, 25 listopada 2021 r.

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie obchodzą swoje święto - Dzień Pluszowego Misia. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś „Yogi”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu.

Moja mała Ojczyzna – Podlasie - grupa VII

Poniedziałek, 22 listopada 2021 r.   ( 16:24 )

W minionym tygodniu dzieci z grupy VII poznawały bliżej swoją "małą ojczyznę" czyli Podlasie. W związku z tym dowiedziały się, że Polska podzielona jest na 16 mniejszych kawałków zwanych województwami. Przypomnieliśmy sobie, gdzie na mapie Polski leży nasze województwo. Obejrzeliśmy film edukacyjny o Podlasiu.

TYDZIEŃ MUNDURU

Piątek, 19 listopada 2021 r.

18 listopada 2021r. dzieci z grupy VIII uczestniczyły w warsztatach „Tydzień munduru" w Książnicy Podlaskiej. Przedszkolaki obejrzały film o symbolach narodowych. Wykonały laurki pracownikom służb mundurowych. Książnica Podlaska przekaże prace dzieci strażnikom granicznym, policji oraz wojsku polskiemu, którzy z poświęceniem wypełniają swoje obowiązki.

Figury geometryczne w kole

Poniedziałek, 15 listopada 2021 r.   ( 17:02 )

10 listopada w grupie VIII odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli z naszego przedszkola w ramach innowacji "Koło uwagi". Dzieci miały okazję utrwalić poznane do tej pory figury geometryczne: koło, prostokąt, kwadrat, trójkąt, a następnie stworzyć z nich kompozycje w kilkuosobowych zespołach. Zadanie polegało na odtworzeniu zaprezentowanej kompozycji, jednak z uwzględnieniem  kodu zmieniającego kolory kilku figur. Dzieci musiały wykazać się niezwykłą koncentracją i spostrzegawczością. Następnie przyszedł czas na ułożenie indywidualnych wzorów z wyciętych z kolorowego papieru figur i przyklejenie ich na papierowych talerzykach. Oczywiście całym zajęciom towarzyszyła relaksacyjna muzyka i miła, spokojna atmosfera.

Matematyka w obrazach

Poniedziałek, 15 listopada 2021 r.   ( 17:00 )

W związku z udziałem w ogólnopolskim programie "Zabawa sztuką" dzieci z grupy VIII zrealizowały jedno z zadań projektowych, które zainspirowane było obrazem Jaspera Johnsa "Od 0 do 9". Ów malarz stworzył serię dwunastu prac, w których nałożył na siebie cyfry od 0 do 9, tworząc liczne kompozycje. Najpierw przedszkolaki obejrzały prezentację dotyczącą malarstwa Johnsa, następnie odszukiwały cyfry ukryte na jego dziełach, a ostatecznie wykonały własne prace. Efekty były zachwycające. Dzieci wykazały się niesamowitą wyobraźnią i kreatywnością.

Obchody Święta Niepodległości

Środa, 10 listopada 2021 r.   ( 17:00 )

„Barwy ojczyste”

Wielkie malowanie w grupie 4

Piątek, 5 listopada 2021 r.   ( 16:07 )

Malowanie farbami zawsze sprawia dzieciom wiele frajdy, a co dopiero wspólne malowanie na stojąco na długim papierze.

Jesienna kompozycja - zajęcia otwarte w ramach innowacji "Koło uwagi"

Czwartek, 4 listopada 2021 r.   ( 16:20 )

3 listopada dzieci z grupy VIII wzięły udział w zajęciach realizowanych w ramach innowacji "Koło uwagi" na których obecne były nauczycielki z naszego przedszkola. Głównym celem prezentowanych zajęć było wyciszenie grupy, stłumienie negatywnych emocji, rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz stworzenie miłej, przyjaznej atmosfery. Przedszkolaki w kilkuosobowych zespołach tworzyły kompozycje na planie koła, wykorzystując do tego materiały przyrodnicze. Następnie przyszedł czas na twórczość indywidualną. Na wcześniej wyklejonych plasteliną plastikowych pokrywkach dzieci tworzyły własne wzory pamiętając o ważnych zasadach: a.) zaczynamy układać od centrum koła i kierujemy się do zewnątrz b.) wzór powinien być uporządkowany a zamieszczone elementy być ze sobą w harmonii. Całym zajęciom towarzyszyła spokojna, relaksacyjna muzyka nawiązująca do natury. Dzieci dały się ponieść spokojnemu nastrojowi, były skupione i emanowały dobrą energią. Efektem zajęć były cudowne kompozycje, które sprawiły wszystkim dużo radości.