w tym roku szkolnym

Co słychać w grupie II?

Piątek, 29 października   ( 16:52 )

Kończy się październik. Dzieci z grupy II przeszły okres adaptacji i uczą się wielu nowych zabaw, poznają zasady obowiązujące w grupie podczas różnych momentów dnia w przedszkolu. Poznały wiele zabaw ruchowych i je polubiły. Lubią wyzwania i pokonywanie trudności. Przyjemność sprawiają im wspólne zabawy w grupie. Dzisiaj były zabawy zapraszające do biegu, podskoków i marszu, wiatraczki, zabawy z woreczkami. Na zajęciach dzieci układały obrazki z elementów wg zdań wypowiadanych przez panią. W zdaniach ukryte były liczebniki. Utrwalamy też przeliczanie w zakresie trzech, a dzieci potrafiące liczyć więcej potrafią policzyć nawet wszystkie dzieci w grupie. Uczymy się również samodzielnie sprzątać swoje miejsca pracy i pomagać pani w porządkowaniu sali po zajęciach. Zabawy dowolne to czas własnej działalności. Po zabawach na podwórku będzie odpoczynek przy muzyce do spania.

Dzieci z grupy VI poznają pasje rodziców

Czwartek, 28 października   ( 16:39 )

Dnia 28 października w grupie VI gościem specjalnym była mama Zosi, która wprowadziła dzieci w świat swojej pasji - gra na instrumencie - skrzypce. Dzięki niej dzieci poznały budowę tego instrumentu i nazwy poszczególnych elementów - ślimak, kołek, szyjka, pudło rezonansowe. Dowiedziały się także, że smyczek robiony jest  końskiego włosia i zobaczyły sekret skrzypiec - miejsce, gdzie skrzypce mają duszę. Dzieci oglądały i porównywały wygląd i brzmienie skrzypiec klasycznych oraz skrzypiec elektrycznych. Z dużym zaciekawieniem słuchały utworów w wykonaniu mamy Zosi.

Matematyka z wykorzystaniem materiału przyrodniczego – gr. VIII

Wtorek, 19 października   ( 16:30 )

Robimy zapasy na zimowe czasy - suszenie owoców w gr. VI

Piątek, 15 października   ( 9:34 )

Jak jesienią dbać o zdrowie?

Wtorek, 12 października   ( 9:37 )

Grupa VII w minionym tygodniu zastanawiała się jak jesienią dbać o zdrowie.

Uroczyste śniadanie w grupie III

Poniedziałek, 11 października

W każdy pierwszy piątek miesiąca w naszym przedszkolu organizowane będzie uroczyste śniadanie przy wspólnym stole. W ten sposób będziemy witać nowy miesiąc.

Śniadanie przy wspólnym stole w gr. IV

Jesienne zabawy w ogrodzie przedszkolnym - gr. I

Poniedziałek, 11 października

Gdy na dworze słońce to najlepsza jest zabawa w ogrodzie przedszkolnym. Poszukujemy wówczas skarbów jesieni: zbieramy kasztany i kolorowe liście.

Śniadanie przy wspólnym stole w gr. VI

Piątek, 8 października

Audycja muzyczna "Wikingowie i Indianie"

Czwartek, 7 października   ( 16:33 )

Dnia 7.X. przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej w wykonaniu muzyków Arte Muza. Podczas oglądania bajki muzycznej dzieci poznawały  muzykę i zwyczaje Indian oraz Wikingów. Przedszkolaki bawiły się wesoło śpiewając przy akompaniamencie  fletu, fletni Pana, gitary, bębenka, marakasu i śpiewie Indianki i Wikinga.