Moja mała Ojczyzna – Podlasie - grupa VII

W minionym tygodniu dzieci z grupy VII poznawały bliżej swoją "małą ojczyznę" czyli Podlasie. W związku z tym dowiedziały się, że Polska podzielona jest na 16 mniejszych kawałków zwanych województwami. Przypomnieliśmy sobie, gdzie na mapie Polski leży nasze województwo. Obejrzeliśmy film edukacyjny o Podlasiu.

Wspomnieliśmy o charakterystycznych dla naszego regionu potrawach. Dzieci poznały dawne stroje ludowe z naszego obszaru. Miały okazję przymierzyć je osobiście lub podziwiać w nich swoich kolegów i koleżanki z grupy. Wykonały pracę plastyczną inspirowaną "pasiakiem" tkaniną występującą w wielu strojach ludowych i ozdobiły ją sylwetami w stroju podlaskim. Przedszkolaki poznały jeden ze skarbów przyrody naszego regionu, czyli Puszczę Białowieską wraz z jej królem - żubrem. Obejrzały również przedstawienie teatralne online "Miłość i puszcza" na podstawie książki Tomasza Samojlika, pisarza i biologa propagującego wiedzę na temat puszczy. Postacie z książek pana Samojlika, żubr Pompik i jego siostra Polinka, wykorzystaliśmy do stworzenia gry, pt. "Żubr Pompik ratuje Polinkę", do której posłużyła nam mata do kodowania.Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11