Obchody Święta Niepodległości

Piękne są nasze

Barwy ojczyste.

Czesław Janczarski

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyły się obchody Dnia Niepodległości. Podczas świętowania rozwijaliśmy wśród dzieci poczucie przynależności oraz poszerzaliśmy wiedzę na temat własnej ojczyzny. Przedszkolaki zostały zapoznane z historycznymi wydarzeniami, utrwalały nazwy i znaczenie symboli narodowych. Odśpiewano również hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego” oraz inne pieśni patriotyczne.

Dzieci obejrzały również spektakl „Legendy polskie” w wykonaniu Teatru „Conieco”, zrealizowany w bardzo ciekawej i rzadkiej technice teatru przedmiotu. W przedstawieniu postaciami scenicznymi były polana, drewniane kubki, łyżki, widelce, grabie, czy też kolorowe deski do krojenia. Tak jak w zabawach dziecięcych w rękach aktorów przedmioty te ożyły, a oczom widzów ukazały się stare polskie legendy: "O Wawelskim Smoku, Piaście i Popielu” oraz „O Kwiecie Paproci”.

Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.