Jesienna kompozycja - zajęcia otwarte w ramach innowacji "Koło uwagi"

3 listopada dzieci z grupy VIII wzięły udział w zajęciach realizowanych w ramach innowacji "Koło uwagi" na których obecne były nauczycielki z naszego przedszkola. Głównym celem prezentowanych zajęć było wyciszenie grupy, stłumienie negatywnych emocji, rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz stworzenie miłej, przyjaznej atmosfery. Przedszkolaki w kilkuosobowych zespołach tworzyły kompozycje na planie koła, wykorzystując do tego materiały przyrodnicze. Następnie przyszedł czas na twórczość indywidualną. Na wcześniej wyklejonych plasteliną plastikowych pokrywkach dzieci tworzyły własne wzory pamiętając o ważnych zasadach: a.) zaczynamy układać od centrum koła i kierujemy się do zewnątrz b.) wzór powinien być uporządkowany a zamieszczone elementy być ze sobą w harmonii. Całym zajęciom towarzyszyła spokojna, relaksacyjna muzyka nawiązująca do natury. Dzieci dały się ponieść spokojnemu nastrojowi, były skupione i emanowały dobrą energią. Efektem zajęć były cudowne kompozycje, które sprawiły wszystkim dużo radości.

Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7