dzisiaj

Tradycja ubierania choinki

Piątek, 3 grudnia

Wspólne ubieranie choinki to wielka radość dla przedszkolaków. Od rana dzieci w każdej grupie z zaangażowaniem zawieszały na świątecznych drzewkach kolorowe i  błyszczące ozdoby. W każdej sali choinki wyglądają prześlicznie.

w tym tygodniu

Spotkanie ze Strażą Miejską

Poniedziałek, 29 listopada

26 listopada dzieci z grupy VIII gościły panie pracujące w straży miejskiej. Podczas ciekawie i fachowo przygotowanych zajęć mogły się dowiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy osobie, która jest nieprzytomna, a jej życie i zdrowie są zagrożone. Panie przeczytały bajkę o małym chłopcu, który zauważył starszego człowieka leżącego na ulicy. Okazało się, że wystarczy podjąć kilka prostych kroków, aby uratować komuś życie. W części praktycznej każde dziecko mogło przećwiczyć na fantomie masaż serca. Wizyta pań wzbudziła ogromne zainteresowanie o czym świadczyły niekończące się pytania dotyczące różnych aspektów pracy strażników miejskich.

w poprzednim tygodniu

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Piątek, 26 listopada

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza i wyjątkowa uroczystość przedszkolna. Stanowi ona zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości dzieci z grupy 1 i 2 swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w grupie. Radośnie zaśpiewały poznane piosenki, zaprezentowały tańce oraz wyrecytowały wierszyki.

Święto Pluszowego Misia

Czwartek, 25 listopada

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie obchodzą swoje święto - Dzień Pluszowego Misia. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś „Yogi”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu.

Moja mała Ojczyzna – Podlasie - grupa VII

Poniedziałek, 22 listopada   ( 16:24 )

W minionym tygodniu dzieci z grupy VII poznawały bliżej swoją "małą ojczyznę" czyli Podlasie. W związku z tym dowiedziały się, że Polska podzielona jest na 16 mniejszych kawałków zwanych województwami. Przypomnieliśmy sobie, gdzie na mapie Polski leży nasze województwo. Obejrzeliśmy film edukacyjny o Podlasiu.

w poprzednim miesiącu

TYDZIEŃ MUNDURU

Piątek, 19 listopada

18 listopada 2021r. dzieci z grupy VIII uczestniczyły w warsztatach „Tydzień munduru" w Książnicy Podlaskiej. Przedszkolaki obejrzały film o symbolach narodowych. Wykonały laurki pracownikom służb mundurowych. Książnica Podlaska przekaże prace dzieci strażnikom granicznym, policji oraz wojsku polskiemu, którzy z poświęceniem wypełniają swoje obowiązki.

Figury geometryczne w kole

Poniedziałek, 15 listopada   ( 17:02 )

10 listopada w grupie VIII odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli z naszego przedszkola w ramach innowacji "Koło uwagi". Dzieci miały okazję utrwalić poznane do tej pory figury geometryczne: koło, prostokąt, kwadrat, trójkąt, a następnie stworzyć z nich kompozycje w kilkuosobowych zespołach. Zadanie polegało na odtworzeniu zaprezentowanej kompozycji, jednak z uwzględnieniem  kodu zmieniającego kolory kilku figur. Dzieci musiały wykazać się niezwykłą koncentracją i spostrzegawczością. Następnie przyszedł czas na ułożenie indywidualnych wzorów z wyciętych z kolorowego papieru figur i przyklejenie ich na papierowych talerzykach. Oczywiście całym zajęciom towarzyszyła relaksacyjna muzyka i miła, spokojna atmosfera.

Matematyka w obrazach

Poniedziałek, 15 listopada   ( 17:00 )

W związku z udziałem w ogólnopolskim programie "Zabawa sztuką" dzieci z grupy VIII zrealizowały jedno z zadań projektowych, które zainspirowane było obrazem Jaspera Johnsa "Od 0 do 9". Ów malarz stworzył serię dwunastu prac, w których nałożył na siebie cyfry od 0 do 9, tworząc liczne kompozycje. Najpierw przedszkolaki obejrzały prezentację dotyczącą malarstwa Johnsa, następnie odszukiwały cyfry ukryte na jego dziełach, a ostatecznie wykonały własne prace. Efekty były zachwycające. Dzieci wykazały się niesamowitą wyobraźnią i kreatywnością.

Obchody Święta Niepodległości

Środa, 10 listopada   ( 17:00 )

„Barwy ojczyste”

Wielkie malowanie w grupie 4

Piątek, 5 listopada   ( 16:07 )

Malowanie farbami zawsze sprawia dzieciom wiele frajdy, a co dopiero wspólne malowanie na stojąco na długim papierze.