w poprzednim miesiącu

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W niedzielę 21 marca rozpoczęła  się kalendarzowa wiosna. Co za tym idzie, dni robią się coraz dłuższe, słońce mocniej grzeje, ze śniegu wychylają główki, pierwsze przebiśniegi, zwierzęta powoli budzą się z zimowego snu. Przed nami piękny czas, tak bardzo lubiany przez nasze przedszkolaki.

Gra "Bongo" o zwierzętach egzotycznych - gr.6

Konstruujemy i gramy w gry planszowe

Dzień Wróbla

Tak w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wróbla.

Zielony ogródek w sali grupy 2

Na parapecie skrzynek bez liku,

Maluchy z grupy 1 zakładają zielony ogródek

Już nie możemy się doczekać nadejścia prawdziwej wiosny. Chcąc przyśpieszyć jej przyjście postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziliśmy potrzebne przybory-doniczki, łopatki, rękawice, konewki, ziemię, nasionka i cebulki. Przed przystąpieniem do działania pani zapoznała nas z rodzajami prac w ogródku, etapami wzrostu roślin oraz warunkami potrzebnymi roślinom do wzrostu. Następnie zapełnialiśmy doniczki ziemią i sadziliśmy cebulkę na szczypiorek oraz wysiewaliśmy nasionka sałaty i kwiatów: maciejki i aksamitki. Na koniec wszystko dokładnie podlaliśmy. Panie ustawiły wszystko na parapecie, aby nasze roślinki miały dużo słońca. Teraz będziemy codziennie tu zaglądać, podlewać i czekać, aż nasze sadzonki zakiełkują, potem będziemy obserwować jak rosną i się zmieniają, a szczypiorek i sałatę może dodamy do kanapek na śniadanko.

Zabawa w teatr w grupie 4

Każde dziecko marzy by choć na chwilę stać się księżniczką, lub inną postacią z ulubionej bajki. Dzieci z grupy 4 przymierzają kostiumy teatralne i próbują odgrywać scenki z bajek, jak prawdziwi aktorzy.

„Królewska rodzina” - grupa 3

Dzisiaj w grupie 3 każdy mógł wcielić się w rolę króla lub królowej. Wystarczyła tylko własnoręcznie zrobiona korona i odrobina wyobraźni. Dzieci prezentowały się w swoich koronach naśladując pozy, ruchy i gesty prawdziwie królewskie. To była naprawdę doskonała zabawa.

Zabawa z cieniem – grupa 8

Dzieci z grupy 8 zastanawiały się skąd bierze się cień, potem samodzielnie tworzyły własne cienie np. zająca, tygrysa.

Kukiełki dzieci z grupy 8

Poniżej dzieci z grupy 8 prezentują kukiełki, które wykonały samodzielnie. Teraz będą rozwijać umiejętności aktorskie.

w tym roku kalendarzowym

Zabawy dzieci z grupy 4

Dzieci z grupy 4 potrafią już dużo zapamiętać i chętnie uczestniczą w zabawach doskonalących pamięć słuchową. Z ogromną własną motywacją pokonują wyznaczone drogi.