w tym roku kalendarzowym

KONSTRUUJEMY GRY PLANSZOWE

Dzieci ze starszych grup konstruowały gry planszowe. Jak widać można grać w planszówki nie tylko zakupione w sklepie, ale też samodzielnie skonstruowane. Pokazujemy je, aby zachęcić do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi w domu.

OBCHODY DNI BIBLIOTEKARZY

Panie z Książnicy Podlaskiej odwiedziły nasze przedszkole. Przybliżały utwory literatury dziecięcej.

Grupa 1 na torze przeszkód

Zabawy ruchowe wprowadzają w radosny nastrój i dobre samopoczucie, dają dziecku możliwość odreagowania. Doskonałą możliwością aktywności fizycznej są ćwiczenia ruchowe, które można połączyć ze świetną zabawą. A nasze maluszki uwielbiają świetną zabawę i pokazały to na kolorowym torze przeszkód, który pokonywały bardzo sprytnie i z uśmiechem.

KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Przedszkolaki ze starszych grup uczestniczyły w konkursie wiedzy ekologicznej na temat "KTO O LAS DBA TEN UŚMIECH DUŻY MA". Celem konkursu było uwrażliwianie na piękno przyrody. Uświadomienie dzieci o konieczności ochrony przyrody przed negatywną ingerencją człowieka, utrwalenie zasad związanych z segregacją śmieci.

Mali konstruktorzy robotów

Dzieci z grupy 7 i 8 uczestniczyły w zajęciach z lego robotyki. Warsztaty poprowadził instruktor ze szkoły Spice Gears Academy. Podczas zajęć przedszkolaki tworzyły własne projekty robotów, które w przyszłości mogłyby pomóc ludziom. Przedstawione na zdjęciach propozycje konstrukcji zbudowanych z klocków lego pobudzały kreatywność u dzieci. Każdy mały konstruktor przedstawił swoje pomysły. Były to ciekawe rozwiązania i być może w przyszłości wśród starszaków urośnie niejeden inżynier robotyki.

Starszaki rozwijają zainteresowania czytelnicze

Dzieci z grupy 8 nie mogły pójść do biblioteki osiedlowej, ale uczestniczyły online i stacjonarnie  w cyklu spotkań czytelniczych - Dyskusyjny Klub Książki, w ramach projektu Instytutu Książki, w którym biorą udział Biblioteki Publiczne. Projekt ma na celu promocję kultury literackiej i czytelnictwa wśród dzieci. Zachęca nowych użytkowników do korzystania z bibliotek publicznych.

MALI KONSTRUKTORZY - grupa 7

Dzieci z gr VII uwielbiają wspólnie budować duże konstrukcje ze słomek; jak najwyższe wieże z drewnianych klocków; serca z kloców lego; jeża z klamerek itp. Porządkować koraliki i nawlekać wg ustalonego rytmu czy też wiązać kokardki ze sznurowadeł.  Przeliczać w dostępnym zakresie, a nawet dodawać czy odejmować w zakresie dziesięciu. Niektórzy rozpoznają godzinę na zegarku tarczowym.

Cyrk na wesoło– teatr „CoNieco”

W piątek dzieci obejrzały wesoły spektakl w wykonaniu aktorów teatru "CoNieco". Jak widać na zdjęciach sztuka wywołała u małych widzów ogromną radość. Oj… było wesoło…

SPOTKANIE BIBLIOTECZNE – grupa 4

Dzieci z grupy IV uczestniczyły w spotkaniu z bibliotekarzem zorganizowanym w ramach Tygodnia Bibliotek przez pracowników Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej. Wyjątkowe spotkanie odbyło się dzięki sprzyjającej pięknej, słonecznej pogodzie w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci cieszyły się z takiego spotkania i z zaciekawieniem słuchały bajki zaprezentowanej z najnowszej książki N. Kinnear  "Ciii...Cichutko!". Chętnie też odpowiadały na pytania stawiane przez bibliotekarza. Okazało się, że chwile z dobrą książką to wyjątkowe, ciekawe  i fascynujące zajęcia dla każdego przedszkolaka, a otrzymana w prezencie książka do grupy i prezenciki-zabawki będą zachęcały do czytania i przypominały o tym spotkaniu.

Kubeczkowa matematyka w grupie 5

Dzieci z grupy piątej biorą udział innowacji "Zakodowani". Na ostatnich zajęciach z kodowania przedszkolaki budowały wieże z kolorowych, plastikowych kubeczków. Dzieci miały za zadanie odczytać zakodowane informacje i na tej podstawie ustawić wieże z kubków. Zadania wzbudziły duże zainteresowanie. Na koniec zajęcia dzieci miały szansę ustawić wieżę wg własnego pomysłu, współpracując w zespole. Zadanie wzbudziło wiele emocji; kubeczki niejednokrotnie spadały, ale ostatecznie każdy zespół zbudował piękną, kolorową wieżę.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS - grupa 8

Dzieci z grupy 8 uczestniczyły w programie profilaktyki palenia tytoniu "Czyste powietrze wokół nas". Jest to program ukierunkowany na wdrażanie dzieci do podejmowania świadomych wyborów, kształtowanie prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu.