w poprzednim roku szkolnym

WIOSENNE PRZEBUDZENIE GRUPY 7

Dzieci z grupy 7 z wielkim utęsknieniem wyczekiwały wiosny.

Dzieci z grupy 4 dbają o ogród przedszkolny

Mali ekolodzy z grupy 4 wyruszyli na teren przedszkolnego ogrodu, aby sprawdzić i praktycznie włączyć się w dbanie o naszą piękną Ziemię. Już każdy przedszkolak dobrze wie, jak o przyrodę powinno troszczyć się. Przecież to nic nie kosztuje, gdy każdy ekologię stosuje

CZY POWIETRZE MOŻNA ZOBACZYĆ?

Dzieci z grupy 2 aktywnie uczestniczyły w zajęciach badawczych pt. „Czy powietrze można zobaczyć?”. Przedszkolaki poprzez udział w zabawach eksperymentalnych samodzielnie próbowały odpowiedzieć na to pytanie. Doświadczenia wykazały, że chociaż powietrze jest niewidoczne, nie ma koloru, zapachu, nie możemy go dotknąć, to naprawdę istnieje i jest wszędzie. Może być ono ciepłe, jak i zimne. Przekonały się, że jest ono niezbędne do życia. Możliwość eksperymentowania okazała się dla dzieci interesującym wyzwaniem i super przygodą.

ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU GRAFICZNEGO pt. „WITAJ WIOSNO”

Bardzo miło nam ogłosić laureatów konkursu graficznego organizowanego dla dzieci i rodziców z naszej placówki. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań technologią komputerową dzieci inspirowanych światem przyrody, rozwijanie i kształtowanie zainteresowań  przyrodniczych u dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej, talentu i wyobraźni dziecka, promowanie twórczości dziecięcej.

Dzieci z grupy 6 dbają o środowisko przyrodnicze

Dzieci zapoznały się ze sposobami dbania o środowisko, dowiedziały czym jest recykling oraz jakie materiały i produkty wybierać, żeby żyć w zgodzie z przyrodą.  Zaprojektowały własne eko torby i ozdobiły je rysunkami związanymi z przyrodą i zielenią.

Dzieci z gr. 8 troszczą się o swoją planetę

Przedszkolaki obchodziły dzisiaj Światowy Dzień Ziemi.

DZIEŃ ZIEMI - gr. 1

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci z grupy pierwszej wykonały ekologiczne zabawki ,,Pszczółki" nadając drugie życie rolkom po papierze toaletowym. Przedszkolaki poznały zjawisko recyklingu i wykazały się proekologiczną postawą wobec społeczeństwa.  Zrozumiały, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę Ziemię i musimy racjonalnie wykorzystywać jej zasoby.