w tym roku kalendarzowym

Zabawy dzieci z grupy 4

Dzieci z grupy 4 potrafią już dużo zapamiętać i chętnie uczestniczą w zabawach doskonalących pamięć słuchową. Z ogromną własną motywacją pokonują wyznaczone drogi.

Zabawy z wykorzystaniem magicznego dywanu w grupie 6

To multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw uczy i bawi. Pozwala rywalizować oraz rozwija spostrzegawczość. Pobudza wyobraźnię, integruje i pozwala pozbyć się nadmiaru energii.

"Podróż po Polsce" -TURNIEJ WIEDZY O POLSCE

Dnia 24.02.2021r. w naszym przedszkolu odbył się Turniej Wiedzy o Polsce pt. Podróż po Polsce. Celem turnieju było kształtowanie postaw patriotycznych, wspomaganie poczucia przynależności do kraju, aktywizowanie myślenia podczas rozwiązywania zadań z gry planszowej.

Zabawy teatralne przedszkolaków - gr. 3

Dzieci z grupy 3 chętnie biorą udział w zabawach teatralnych w ramach koła teatralnego, które odbywają się systematycznie jeden raz w tygodniu.

Co to jest rytm? Opowieści Kłapouchego

Dzieci bardzo lubią śpiewać piosenki, tańczyć i słuchać muzyki. Muzycy zaprosili młodych słuchaczy do muzycznej krainy Kubusia Puchatka. Podczas audycji przedszkolaki poznawały przygody bohaterów, nazwy i brzmienie niektórych instrumentów: cajon, ksylofon, gitara elektryczna basowa oraz poznawały wartości rytmiczne. Podczas słuchania i śpiewu piosenek wystukiwały, bądź wytupywały rytmy.

„DZIEŃ KOTA” w przedszkolu

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają niestety też bezdomne. Kto? Oczywiście koty!

"MAGICZNE KOLOROWANKI" w gr. 5

Dzieci z grupy 5 bardzo chętnie kolorują. A wszystko dzięki aplikacji Quiver, która pozwala "ożywić" kolorowane obrazki. Zajączki, owieczki, ptaki ze zwykłych płaskich rysunków stają się postaciami, które na telefonie i tablecie wydają dźwięki, poruszają się i wyglądają w taki sposób, w jaki zostały przez dzieci pokolorowane.

BAL KARNAWAŁOWY w przedszkolu

Karnawał to tradycja, czas wesołych zabaw i balów. Dzieci niecierpliwie czekały na ten dzień, dzieliły się wrażeniami kim będą na balu. Przygotowywały się do niego wiele tygodni. Gdy nadszedł ten czas, już od rana w przedszkolu było gwarno i wesoło. Każde dziecko wchodziło do sali z uśmiechem na buzi.  Z dumą prezentowało swój bajeczny strój. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek np. wróżki, księżniczki, mężnych rycerzy, walecznych  muszkieterów, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów...

Dzieci z grupy 8 poznają ZAWÓD KUCHARZA

Dzieci są ciekawe świata i bardzo chciały poznać pracę pań kucharek z naszego przedszkola, które na co dzień przygotowują pyszne, zdrowe, kolorowe w warzywa i owoce posiłki.