Starszaki rozwijają zainteresowania czytelnicze

Dzieci z grupy 8 nie mogły pójść do biblioteki osiedlowej, ale uczestniczyły online i stacjonarnie  w cyklu spotkań czytelniczych - Dyskusyjny Klub Książki, w ramach projektu Instytutu Książki, w którym biorą udział Biblioteki Publiczne. Projekt ma na celu promocję kultury literackiej i czytelnictwa wśród dzieci. Zachęca nowych użytkowników do korzystania z bibliotek publicznych.

Pani Adrianna przeczytała dzieciom kolejne opowiadanie z serii o „Żubrze Pompiku. Wyprawy. Cenna gąsienica.”

Jakże piękne są trzy górskie szczyty, do których zmierza żubrza rodzina! Żubry są tak zapatrzone na niesamowity krajobraz, że Polinka o mało nie rozdeptuje pełznącej powolutku po górskiej łące gąsienicy. Miejscowe zwierzęta są oburzone tym, jak żubry traktują ich najpiękniejszy skarb. Pompik nie rozumie, jak mogą się tak mylić – przecież najpiękniejszy skarb wznosi się tam, hen nad ich głowami. Dzięki cierpliwości Porady i intuicji Polinki, udaje mu się jednak odkryć tajemnicę cennej gąsienicy.

Po wysłuchaniu opowiadania dzieci pokolorowały barwnie motyle i żubra Pompika. Podziękowały za spotkanie i otrzymały od pań bibliotekarek nagrody. Zachęcone przez panie z biblioteki obiecały, że będą czytać książki.

Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8