Zielony ogródek w sali grupy 2

Na parapecie skrzynek bez liku,

trochę nasionek, trochę słoików.

Każdy przedszkolak sadzi i sieje,

i co dzień patrzy, co się tam dzieje.

Pilnuje, żeby nie były suche,

a potem zbiera szczypior, rzeżuchę.

Myje i sieka na kanapeczki

zdrowe roślinki z własnej grządeczki.

W poniedziałek 15 marca dzieci z grupy 2 aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych Zielony ogródek w naszej saliktórych celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin, zapoznanie z kolejnymi etapami siania nasion i sadzenia oraz kształtowanie postawy opiekuńczej wobec roślin.

Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności przez nauczyciela, dzieci samodzielnie siały rzeżuchę w pojemniczkach wyłożonych watą, sadziły cebulkę w doniczkach z ziemią. Założyły także hodowlę fasoli, wsadzając jedne nasiona wprost do ziemi, a drugie kładąc na gazie w słoiku z wodą. W ten sposób trzylatki będą miały okazję obserwować różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście.

Gdy rośliny wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek.

Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6