Niedokończony dom - rysowanie kredkami

Proponujemy Wam  do obejrzenia bajkę „Trzy małe świnki” https://www.youtube.com/watch?v=oY6RizCDfwM

- Jaki był dom pierwszej świnki?

- Czy dom drugiej świnki był Bezpieczny?

- A co powiesz o domku świnki trzeciej? (pozwalamy dziecku na samodzielną odpowiedź i zachęcamy, naprowadzamy na odpowiedź, że był solidny, trwały, bezpieczny)

- Po co budujemy domy, do czego nam służą?

- Czy w każdym domu musi być okno? Dlaczego są potrzebne?

- Czy zawsze muszą być drzwi?

- Bez czego dom nie dawałby nam schronienia? ( dach, ściany)

- A jak Wy budowalibyście swój dom - to jak by wyglądał?

 

„Dmucham jak wilk” ćwiczenie oddechowe

Przygotowaną kartkę papieru przykładamy do ściany i  tylko dmuchając na nią utrzymujemy ją na ścianie.

Dziś wykonajcie „Niedokończony dom! Zapraszamy mamę, tatę może niech narysują dom swoich marzeń.

Prosimy, aby na środku kartki narysować dziecku prostokąt (niedokończony dom)- tak, aby było miejsce na dorysowanie dachu, płotka itp. I zachęcić dziecko do pracy. Można uzupełnić pracę o naklejone elementy z gazety (takie, które mogą sprawić trudność przy rysowaniu albo wzbogacą tą pracę). Jeśli  państwo pokuszą się o narysowanie swojego domu, wtedy możecie porozmawiać czym się różnią, co lubimy lub czego w domu potrzebujemy.

Domy są przepiękne!!! -przyślijcie  nam na grupowego maila ps78.bial.gr2@gmail.com. Jeśli macie tablicę na prace w swoim domu to dobre miejsce, by tam umieścić swoje dzieło.

 

„Kto szybciej zbuduje wyższą wieżę” zabawa konstrukcyjna. Możecie z rodzicami pobawić się w budowanie na czas wieży z klocków- kto to szybciej zbuduje wyższą wieżę?

 

„Podaj cegłę”  Proszę przygotować 2 klocki, jeśli bawią się dwie osoby; 3 klocki, jeśli 3 osoby itd. Usiądźcie na dywanie naprzeciwko siebie( więcej osób to w kole). Przekazujcie sobie klocki-„cegłę” w prawą stronę rytmicznie do muzyki. Najpierw spróbujcie tę czynność wykonać obiema rękami natomiast w drugiej  trudniejszej wersji to  lewa ręka zabiera, a ręka prawa kładzie, lewa zabiera itd…, wciąż rytmicznie do muzyki: https://www.youtube.com/watch?v=4cNbggnMMpo   Powodzenia!

Kochani Rodzice !

Ktoś powiedział ,,Tam dom Twój, gdzie serce Twoje”. Dom w którym mieszkamy musi być bezpieczny pod wieloma względami. Ale to My Rodzice możemy stworzyć w nim prawdziwy azyl szczęścia i spokoju. Tego życzymy!!!

Dziś poszerzaliśmy wiedzę dziecka o otaczającym świecie, najbliższym nam naszym domu; rozwijaliśmy wyobraźnię, umożliwialiśmy wizualizację ich sposobu widzenia świata; ćwiczyliśmy orientację przestrzenną, umiejętność rozplanowania pracy na kartce, doskonaliliśmy sprawność ręki oraz koordynację ruchową.