Temat: Maj miesiącem Matki Bożej.
W maju zielenią się drzewa i krzewy. Można zobaczyć wiele kwitnących, kolorowych kwiatków.
Dziś na początku nauczymy się rymowanki:
Dla Maryi, Bożej Matki, kwitną w maju wszystkie kwiatki.
Ten piękny miesiąc jest w szczególny sposób poświęcony Matce Jezusa, Maryi. Bardzo się cieszymy, że jest Ona również i naszą Matką. Dlatego chcąc Jej podziękować za miłość i pokazać, że my także Ją kochamy, wybraliśmy dla Niej najpiękniejszą porę w całym roku.
W tym szczególnym czasie możemy nazbierać kwiatów na wiosenny bukiet. Lecz Maryja cieszy się jeszcze bardziej, gdy o Niej pamiętamy na modlitwie. Dlatego w maju przychodzimy do Matki Bożej ze specjalną modlitwą litanijną, żeby okazać Jej naszą miłość. Taką modlitwę można też odmawiać z całą rodziną w domu.
Propozycja zadania do wykonania:
Dzieci, które nie mają książek robią kwiaty z kolorowych chusteczek higienicznych lub z papierowych serwetek. Odrobina drutu do owinięcia kwiatów sprawi, że będą one stabilniejsze. Aby kwiaty były pachnące, można je spryskać wodą kwiatową.
Dzieci, które mają książki wykonują polecenie ze str.91 (5- latki) i ze str.108 (6 - latki).
Na zakończenie śpiewamy dowolną piosenkę do Matki Bożej.
Aniela Leonowicz