„SZARE NA SZARYM - świat zasnuty dymem i spalinami”  eksperyment plastyczny

Kochani śpiewajcie i tańczcie przy piosence „Piosenka ekologiczna” https://www.youtube.com/watch?v=jm8RPfJ4D4s

Dzisiaj na wstępie mamy dla was zabawę Wiosenne opady.

Przygotujcie wycięte z papieru figury różnej wielkości i w różnych kolorach możecie wykorzystać te  z wczorajszej  zabawy.

Rodzicu rozrzucić nad głowami dzieci „krople deszczu” -figury geometryczne wycięte z kolorowego papieru. Następnie dziecko chwyta i unosi  nad głową wybraną figurę jak parasol i opisuje wybrany wzór. Kolejnym razem można dziecku określić w poleceniu jaką figurę ma poszukać i unieść ją w górę. Na koniec dziecko zbiera wszystkie figury „krople deszczu” do pojemnika „jednej kałuży”.

Co to za zapachy? Jak pachnie? zabawa z wykorzystaniem zmysłu węchu. Rodzicu możesz dać dziecku powąchać zapachy wydzielane przez różne substancje np.: perfumy, mydło, cytrynę, czosnek, kapustę kiszoną, chrzan, cebulę, płyn do płukania tkanin, odświeżacz powietrza itp., następnie zakryć szalikiem  oczy, a dziecko wąchając odgaduje, co to za zapach. Dziecko wąchając ocenia, czy dany zapach jest przyjemny, czy mu się podoba, czy jest  może nieprzyjemny.- Jakich zapachów nie lubimy?

Chcemy mieć czyste powietrze! Rodzicu porozmawiaj o zanieczyszczaniu powietrza przez ludzi. Proponujemy film edukacyjny o zanieczyszczeniu powietrza.

„Szare na szarym-świat zasnuty dymem i spalinami” zabawa z eksperymentem plastycznym pozwoli dziecku wzbogacić się o nowe doświadczenia plastyczne oraz kształcić umiejętności graficzne.

Przygotujcie: karton, świecę lub tłuste pastele, szarą farbę, pędzel lub gąbkę.

Wykonaj na kartonie rysunek świecą: fale lub spirale i koła dymu z kominów, rysuj różne linie cienkie i grube, długie, krótkie. Następnie zamaluj rysunek szarą farbą po całej powierzchni kartki, tak jakby cały świat był szary, zasnuty dymem i spalinami.

Efektami swojej pracy podzielcie się z nami przyślijcie na maila grupy II: ps78.bial.gr2@gmail.com

Ruszajcie się dbając o swoja sprawność ruchową więc pora na zabawę Rzut do celu.

Przygotuj : 2 pojemniki i różnej wielkości piłeczki

Wyznacz dziecku miejsce, z którego ma celować do pojemnika. Możecie zrobić z tego konkurencję, zaprosić innych członków rodziny.