Uwaga!!!

Zmiany dotyczące składania wniosków rekrutacyjnych

Rodzice dzieci - kandydatów do przedszkoli będą mogli skorzystać z dwóch sposobów:

1. Wysłać skan wniosku i skany pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki: ps78@um.bialystok.pl

2. Dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do placówki.

Przy wejściu do przedszkola – przedsionku - ustawiono skrzynkę, do której rodzice będą mogli wrzucać wnioski rekrutacyjne w zamkniętych kopertach. Potwierdzenie złożenia dokumentów w przedszkolu (skrzynce) rodzice otrzymają na maila. Obok skrzynki leżą druki do wypełnienia.

W przypadku braku możliwości otrzymania zaświadczenia z zakładu pracy, placówki przedszkolne będą przyjmować oświadczenia rodziców o późniejszym dostarczeniu zaświadczenia z zakładu pracy.

UWAGA!!!

W związku z koniecznością zminimalizowania zagrożenia epidemiologicznego dokumentację rekrutacyjną proszę wrzucać w zaklejonej kopercie do skrzynki znajdującej się na stole w przedsionku przedszkola. W tym miejscu można również pobrać druki dokumentów.

Wszystkie sprawy załatwiane są tylko drogą e-mailową: ps78@um.bialystok.pl lub telefonicznie tel. 85 6534648 w godzinach 10.00 - 13.00

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników przedszkola odwołane są Dni Otwarte (17.03.-18.03.2020 r.)

ZASADY REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI SAMORZĄDOWYCH  I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH  PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO BIAŁYSTOK NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Uwaga!

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w Przedszkolu Samorządowym Nr 78 w roku szkolnym 2020/2021 nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w terminie od 21 lutego do 9 marca 2020 r. Deklaracje znajdują się w poszczególnych grupach.

PORADY DLA RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA PO RAZ PIERWSZY

DRODZY RODZICE !!!

Jeśli Wasze dziecko od września pójdzie do przedszkola pierwszy raz, przygotujcie je do „nowego”.

Nowe miejsce, panie, jedzenie, koledzy, zabawki, wymagania – mogą działać stresująco na dziecko.

Oderwane od znanego, bezpiecznego środowiska rodzinnego, w nowej rzeczywistości czuje się zagrożone. Może na nią reagować w różny sposób:

·        płaczem;

·        agresją;

·        wycofywaniem się (emocje nie znajdują ujścia, dziecko jest smutne);

·        pozorną akceptacją ( w przedszkolu nie sprawia kłopotów, za to w domu jest            nie do   wytrzymania);

·     zaburzeniami funkcjonowania organizmu (np. bóle brzucha, wymioty,                           biegunka, jąkanie, moczenie nocne…)

Aby okres adaptacji przebiegł spokojnie i w miarę szybko, należy:

·        rozmawiać z dzieckiem, dlaczego  pójdzie do przedszkola;

·        odwiedzać z dzieckiem przedszkole;

·        dokonać z nim wspólnych zakupów (kapcie, pościel, pidżama)

·        stwarzać  sytuacje do wspólnych zabaw z rówieśnikami;

·        dać dziecku do przedszkola „kawałek domu” (np. zabawki, chustki od mamy);

·        czytać i opowiadać bajki o przedszkolu;

·        nauczyć dziecko samoobsługi;

·        wprowadzić stały porządek dnia;

·        stopniowo przyzwyczajać dziecko do placówki (np. pierwszy tydzień bez                    leżakowania,

czy wcześniejsze odbieranie);

·        nie przedłużać rozstania z dzieckiem w przedszkolu;

·        wybierać dla dziecka wygodne i praktyczne ubrania i obuwie;

·        nie straszyć dziecka przedszkolem;

Drogi Rodzicu, odprowadzając dziecko do przedszkola:

·        staraj się zapanować nad swoim zdenerwowaniem (dziecko doskonale                     wyczuje twój stan psychiczny, który może udzielić się i jemu);

·        rozmawiaj z dzieckiem o przedszkolu, jak o fascynującej przygodzie;

·        zaufaj nauczycielkom!

Program:

godz.

930- 950

- „Przedstawienie teatralne ,,Calineczka”

w wykonaniu dzieci z Koła Teatralnego ,,Pleciugi”

- Zajęcia taneczne w wykonaniu grupy uczestniczącej w zajęciach ,,PAARO”

- Zwiedzanie przedszkola.

-  Zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej .

-  Zabawy ekologiczne.

01.03.2019

godz.

- Przedstawienie teatralne „Kopciuszek”

- Koło taneczne – prezentacja .

- Gimnastyka korekcyjna – przykładowe ćwiczenia dla maluchów.

- Zabawy plastyczne.

- Zapraszamy na przedszkolną zupę.

Pożegnanie.

Poza ustalonym programem dzieci będą mogły pobawić się do godz. 1100 w basenie z piłeczkami.

Prosimy o zabranie dzieciom obuwia na zmianę.