1" Name="Light List" />

                Nasze przedszkole od lat uczestniczy w akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Czytają dzieciom różne osoby: rodzice, babcie, uczniowie gimnazjum, pracownice biblioteki. W grudniu, w świątecznym nastroju p. Urszula Łabowicz, mama Paulinki z gr. VIII czytała dzieciom Optymistyczną bajkę „ O piesku, który szukał domu”. Przedszkolakom bardzo podobała się historia zwierzątka, którym należało zaopiekować się.

 Czekamy na innych rodziców!


 

 


 


Grupę III odwiedziła babcia Maćka, która przeczytała dzieciom bajkę

 


 

 

MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE OSIEDLOWEJ

                Dnia 6.12.2016 r. dzieci z gr. VIII uczestniczyły w zajęciu bibliotecznym w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcyjnych niespodzianek:

wysłuchanie bajki o Mikołaju,

rysowanie Mikołaja kredą po ścianie lub mazakami po kartce,

oglądanie krótkiej świątecznej bajki

                  Największą niespodzianką było spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował dzieci drobnymi prezentami.

 


 

Dzieci z gr VIII z naszego przedszkola, w ramach akcji " Czytanie na dywanie", raz w tygodniu spotykają się z uczniami z PG nr 15 w Białymstoku. Uczniowie tej szkoły czytają książkę Astrid Lindgren pt. " Dzieci z Bullerbyn".

Przedszkolakom bardzo podobają się przygody bohaterów opowiadania. Z wielkim zainteresowaniem słuchają i zawsze czekają co będzie dalej.

Akcja „Czytanie na dywanie” to kształtowanie nawyku czytania wśród najmłodszych dzieci i młodzieży, ale także nawiązywanie przyjaźni, integracja środowiska, kształtowanie społecznie pożądanych postaw, praca nad swoimi umiejętnościami i charakterem.

Koordynatorem akcji jest Agnieszka Tarnowka-Sitniczuk, pedagog szkolny PG nr 15 w Białymstoku.


 


W KRAINIE SAKURA - BAJKOWA WYCIECZKA DO JAPONII

11.X.2016

Dzieci wybierały przedmioty na obrazkach, które mogą być przydatne w podróży

Każda dziewczynka choć na chwilę chciała zostać Japonką

     

Pani Iza H. czytała dzieciom japońską baśń


      W miesiącu wrześniu wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, które przeprowadziła p. Beata Szmurło. Podczas spotkania zapoznała dzieci z regulaminem korzystania z księgozbioru bibliotecznego i zaprosiła przedszkolaki do wypożyczania i czytania książek wspólnie z rodzicami. 

                                  Zapraszamy do korzystania z biblioteki przedszkolnej:

                             poniedziałki w godz. 14.00 – 16.00 (dzieci z rodzicami)

                             czwartki dzieci pod opieką nauczyciela


   „Mamo, tato – poczytaj moim kolegom” 

Zapraszamy wszystkich Rodziców (dziadków, starsze rodzeństwo) do udziału w akcji głośnego czytania dzieciom w przedszkolu. Aby przeczytać dzieciom bajkę, wiersz, bądź opowiadanie wystarczy wygospodarować 10-15 minut i ustalić z nauczycielką termin czytania. Wyboru utworu może dokonać rodzic sam, bądź przy pomocy nauczycielek z grupy.

                                Drogi Rodzicu biorąc udział w akcji spowodujesz radość i zainteresowanie czytelnicze dzieci. 


 

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI OSIEDLOWEJ

Dnia 28.09.2016r. dzieci z grupy VIII uczestniczyły w zajęciu bibliotecznym. Podczas zabaw utrwaliły słownictwo w języku angielskim, wykonały barwne rysunki dotyczące wybranej pory roku, obejrzały księgozbiór biblioteki.

Taka forma rozwijania zainteresowań czytelniczych okazała się interesująca. Dzieci były zaangażowane i kreatywne.

Paniom bibliotekarkom serdecznie dziękujemy!!!


PRZECZYTAJ SWOJEMU DZIECKU W DOMU! 

 

Czytanie dziecku książek:

rozwija słownictwo i wyobraźnię, uczy myślenia, zapewnia właściwy rozwój emocjonalny, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę, poszerza wiedzę, kształtuje nawyk czytania oraz chęć zdobywania wiedzy.

Według Pań z Filii Książnicy Podlaskiej Nr 9 przy ulicy Gajowej najczęściej wypożyczanymi książkami dla dzieci w wieku przedszkolnym są:

„Tupcio Chrupcio” - Anna Casalis

„Basia” Zofia Stanecka

“Franklin”Sharon Jennings

“Elmer”David McKee

„Krowa Matylda”Alexander Steffensmeier

„Detektyw Pozytywka”Grzegorz Kazdepke

„Przedszkolaki z ulicy Morelowej”Barbara Gawryluk

„Czekoladki dla sąsiadki” -  Dorota Gellner

„Wiersze”Julian Tuwim

Seria „Mądra Mysz” 

 

„Seria z Plastelinkiem” - Roksana Jędrzejewska – Wróbel  

Książeczki poruszają ważne problemy wychowawcze, o których warto rozmawiać w domu i w przedszkolu. Głównymi bohaterami są dzieci z przedszkola Żagielek i Plastelinek – ożywiony ludzik z plasteliny, który potrafi być obiektywny w osądzaniu spraw i problemów. Każda książeczka poświęcona jest innemu tematowi.

  

W przedszkolnej bibliotece znajdują się trzy propozycje z serii:

„Wojna o biały fartuch”

„Dziwna staruszka”

„Rodzeństwo starsze i młodsze”


Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych.

Przygody ciekawskiej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

ZOBACZ CO NOWEGO U BASI!

*"Basia - gdzie jest Kajetan?" Z. Stanecka - w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął żółw Basi - Kajetan. Basia szuka go w całym ZOO...

*"Basia i piłka nożna" Z. Stanecka - piłka nożna budzi wielkie emocje. A miłość do tego sportu prowadzi nieraz  do spięć nawet wśród bliskich? Czy Basi i Jankowi uda się zażegnać rodzinne spory?...

*"Basia i kask" Z. Stanecka - Basia bardzo chciałaby mieć kask, taki jak jej starszy brat Janek…

*"Basia i remont" Z. Stanecka - kapiący kran, obluzowane klamki do drzwi, brudne ściany – mieszkanie Basi aż prosi się o remont. Kiedy do akcji wkraczają fachowcy, okazuje się, że problemów będzie więcej, niż się na początku wydawało...

------

Wszystkie dzieci uwielbiają rymowanki, wyliczanki, zabawne wierszyki. Jest to dla nich świetna zabawa, która jednocześnie rozwija pamięć, mowę i wyobraźnię. POLECAMY książki Wydawnictwa GREG:

*"Rymowanki polskie" - zbiór wierszyków znanych od pokoleń, uwielbiane są za zabawne brzmienie, łatwośc zapamiętania i niejednokrotnie absurdalne treści.

*"Przysłowia polskie" -  wesoła książeczka wyjaśni dzieciom niezrozumiałe zwroty i przysłowia, za pomocą krótkich humorystycznych wierszyków, które łatwo zrozumieć i zapamiętać.

*"Co warto wiedzieć o krajach, czyli Francja elegancja" - opowiada o najciekawszych zakątkach naszego globu, o egzotycznych krajach, o zwyczajach, tradycjach innych nacji.

 

 

„Mamo, tato – poczytaj moim kolegom” J 

Zapraszamy wszystkich Rodziców (dziadków, starsze rodzeństwo) do udziału w akcji głośnego czytania dzieciom w przedszkolu. Aby przeczytać dzieciom bajkę, wiersz, bądź opowiadanie wystarczy wygospodarować 10-15 minut i ustalić z nauczycielką termin czytania. Wyboru utworu może dokonać rodzic sam, bądź przy pomocy nauczycielek z grupy.

Drogi Rodzicu biorąc udział w akcji spowodujesz radość i zainteresowanie czytelnicze dzieci.