SZUKAMY WIOSNY - gra planszowa

Zachęcamy Państwa do zrobienia wspólnie z dzieckiem własnej gry planszowej. Robiliśmy to w przedszkolu. Dzieciom bardzo się podobało.

Proponujemy tematykę gry – szukanie wiosny.

„ Szukamy Wiosny” – gra planszowa.

Celem jest utrwalenie oznak wiosny, doskonalenie umiejętności przeliczania, rozwijanie umiejętności radzenia sobie z przegraną.

Wygrywa ten kto najszybciej dotrze do mety i w ten sposób odnajdzie Panią Wiosnę.

Do wykonania gry potrzebne będą:

• plansza – duży arkusz papieru, na którym trzeba narysować pola do gry lub kartki ksero lub dowolne kartki, które będą poszczególnymi polami w grze.
  • pionki – tu inwencja dzieci ( mogą to być ulubione figurki, maskotki, klocki, materiał przyrodniczy: kamyczki, fasolki itp. lub samemu można poruszać się po planszy)
  • kostka do gry – wykorzystać z innej gry planszowej lub wykonać samemu np. dowolny sześcienny klocek oznaczyć odpowiednią liczą kropek
  • start i meta – należy zaznaczyć początek i koniec gry
  • zasady gry (można wymyślić własne razem z dzieckiem) A to nasza propozycja:

instrukcja do gry - kliknij tutaj

Zadania do wykonania - kliknij tutaj