365 dni pracy leśnika – spotkanie dzieci z przedstawicielką Lasów Państwowych

Dnia 5.03.2020r. młodsze dzieci (gr. V i VII) brały udział w warsztatach przeprowadzonych przez panią Iwonę Jóźwicką –  leśnika z Nadleśnictwa Dojlidy.

Pani leśnik w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom piękno naszych lasów. Opowiedziała jak na co dzień wygląda praca leśniczego, jakie są jego zadania: m.in. zadrzewianie terenów, ochrona drzew przed szkodnikami, ochrona młodych sadzonek przed uszkodzeniem przez zwierzęta, ochrona lasu przed pożarem, kłusownikami. Przedszkolaki obejrzały poroże, dowiedziały się, że w Polsce sadzi się mnóstwo różnorodnych drzew.

Na koniec dzieci stwierdziły, że praca leśniczego jest ciekawa i w przyszłości niektóre z nich marzą, aby zostać leśnikiem.