WYTROPIĆ ZWIERZA – spotkanie dzieci z przedstawicielką Lasów Państwowych

W marcu dzieci z grupy VI i VIII odwiedziła pani leśnik z Nadleśnictwa Dojlidy. Przeprowadziła bardzo interesujące warsztaty pod tytułem ,,Wytropić zwierza". Przedszkolaki poznały cechy dobrego leśnego obserwatora oraz mogły spróbować swoich sił odszukając ślady oraz tropy zwierząt. Pani leśnik przyniosła ze sobą bardzo dużo cennych pamiątek z lasu. Pokazała dzieciom poroże, skórę zwierząt, pióra ptaków, sierść, kokony czy też skorupki jajek. Najciekawszym eksponatem była prawdziwa dziupla w drzewie. Dzieci mogły zajrzeć do środka i zobaczyć jak wygląda przekrój drzewa z wydrążoną dziuplą. Przedszkolaki wzięły udział w quizie sprawdzającym zdobytą wiedzę. Na koniec uzyskały cenne odznaki dobrego obserwatora przyrody – kredki wykonane z gałązek leszczyny oraz drewniane gwizdki na rzemyku. Dzieci na długo zapamiętają zajęcia z panią leśnik.