MAŁY KUCHARZ – grupa VI na warsztatach kulinarnych w Pizzerii

Dnia 3 marca dzieci z grupy VI wzięły udział w warsztatach kulinarnych ,,Mały kucharz” organizowanych przez Pizzerię Da Grasso.  Starszaki uczyły się jak przygotować pizzę. Walczyły o zdobycie tytułu Profesjonalnego Mistrza Wałka i Pieca, Młodszego Szefa Kuchni Da Grasso i Oficjalny Tytuł Małego Kucharza.

Dzieci pod okiem kucharzy uczyły się jak prawidłowo wygniatać i wałkować ciasto. Samodzielnie komponowały ulubione składniki. Czekając na upieczoną pizzę dzieci spędziły radosny czas na placu zabaw. Pizza bardzo smakowała przedszkolakom. Okazało się, że nic nie smakuje tak dobrze, jak samodzielnie przygotowany posiłek, który spożywamy wśród osób, które lubimy. Starszaki obiecały przygotować w domu pizzę dla swoich rodziców. W końcu zostały do tego profesjonalnie przeszkolone.

Za swoje starania każdy przedszkolak uzyskał dyplom z podpisem Szefa Kuchni Da Grasso.