PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada 2019r. obchodziliśmy 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w happeningu wraz z kolegami i koleżankami z sąsiedniego przedszkola, tworząc Łańcuch Przyjaźni.

Ten dzień był radosny i wyjątkowy. Dzieci uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa i że choć są małe trzeba je szanować i kochać.

Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.