WYCIECZKA DO MUZEUM PODLASKIEGO

Dzieci z grupy V i VIII poznawały  swoje rodzime miasto - Białystok. W tym celu pojechały autobusem na wycieczkę do Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, aby uczestniczyć w warsztacie edukacyjnym. Poznały historię białostockiego Ratusza.

GRA W KOLORY – dzieci z grupy VIII odbyły podróż do pięknej krainy kolorów. Dowiedziały się jak powstaje kolor fioletowy lub pomarańczowy. Czy kolory mają temperaturę? Co sprawia, że obrazy wydają nam się wesołe albo smutne? Na koniec dzieci namalowały farbami swój barwny pejzaż.

POCZTÓWKA Z MUZEUM – dzieci z grupy V, podczas swojej pierwszej wizyty w muzeum obejrzały wystawę obrazów stałą i czasową. Pani przewodnik w ciekawy i dostępny sposób opowiedziała przedszkolakom o miejscu, w którym znajduje się muzeum. Dzieci zainspirowane pobytem w Ratuszu zaprojektowały własne pocztówki.

Bezpośrednie obcowanie ze sztuką dostarczyło dzieciom wielu emocji i uwrażliwiło na piękno sztuki. Dzieci mogły wyrazić własną opinię i podzielić się nią z innymi.

Co to jest muzeum?

Muzeum jest to miejsce, gdzie są namalowane obrazy. Mają złote ramy, są ogromne i mniejsze, i jest ich dużo...