WYCIECZKA DO PARKU  - W POSZUKIWANIU ŚLADÓW WIOSNY

Dnia 29 marca 2019r. dzieci z grupy VII wybrały się z paniami na wycieczkę do parku Planty w Białymstoku. Ich głównym celem było odnalezienie śladów wiosny. Tropów było wiele. Pierwszy z nich prowadził do drzew pokrytych pąkami liści i kwiatów. Niektóre gatunki krzewów należących do żywopłotów puściły małe listeczki - wyraźnie było widać ich zarys. Kolejne ślady  doprowadziły do klombu, gdzie były zasadzone żonkile - długie zielone liście przypominały nieco dorodny szczypior, a pomiędzy nimi na łodyżkach były pąki, które lada dzień pokażą nam żółte kielichy kwiatów. Pomiędzy drzewami dzieci zauważyły nieznaczne drobne fioletowe kwiaty i trawę, która puszcza świeże soczyste źdźbła. W odszukiwaniu nowych tropów towarzyszyło im od czasu do czasu wychodzące zza chmur słońce. Uszy wychwytywany piękne, głośne śpiewy i trele ptaków. Wzrok dzieci przykuły także wychodzące z ziemi liście zawilców, które już niedługo utworzą biały dywan w naszym parku. Odnaleźliśmy też klomby kwitnących krokusów. Obecność wiosny zachęciła dzieci do krótkich harców na placu zabaw napotkanym po drodze w parku. Chwila na trampolinie i wspinaczka na zawieszonych linach dostarczyły dzieciom wiele radości. Mali odkrywcy potwierdzili przyjście wiosny!