„AUTOCHODZIK, CZYLI – JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE”

W dniach 30 i 31.10.208r. dzieci z grup IV, V, VI, VII, VIII pod fachowym okiem pracowników Straży Miejskiej uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych „Autochodzik, czyli – jestem bezpieczny na drodze”. Przedszkolaki zapoznały się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego dotyczącymi pieszego, czy też innych użytkowników dróg i jej okolic.  W zabawie z wykorzystaniem zestawu „Autochodzik” każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności np. w respektowaniu zasad prawa drogowego, czy w poprawnym „czytaniu” znaków drogowych. Dzieci wspaniale bawiły się w kolorowym miasteczku w kierowców, policjantów, pieszych, czy pracowników stacji paliw.

Warto poznawać podstawowe zasady, by uświadomić, że od każdego z nas zależy bezpieczeństwo na drodze.