WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO

Dnia 23.10.2018r. dzieci uczęszczające na zajęcia ekologiczne były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym „Bobrowa Zagroda” w Siemianówce. Tu dowiedziały się „Jak powstają tradycyjne wyroby”. Miały okazję własnoręcznie cepem młócić zboże, międlić len (międlenie jest kolejną, po wcześniejszym poddaniu rośliny roszeniu i jej wysuszeniu, fazą w procesie pozyskiwania włókna). Przedszkolaki dowiedziały się też  jak można zrobić z mleka masło i ser starymi metodami. Obejrzały etapy powstawania chleba. Na koniec był smaczny poczestunek.

Zajęcia były przeprowadzone w sposób ciekawy. Wszystkim dzieciom bardzo podobało się. Bogaci w wiedzę i umiejętności, z uśmiechem na twarzy przedszkolaki wróciły popołudniu do przedszkola.