GRUPA VII NA WYCIECZCE NA POLITECHNICE BIAŁOSTOCKIEJ

Dnia 11.10.2018r. dzieci z grupy VII udały się na wycieczkę na Politechnikę Białostocką zorganizowaną dzięki uprzejmości pana Łukasza Zaniewskiego. Przedszkolaki czynnie zwiedzały laboratorium światła, gdzie mogły zobaczyć i dotknąć światłowody oraz oglądały eksperymenty świetlne. Zapalały kolorowe światła przy pomocy klaskania, bawiły się w magików z czarodziejską kulą. Zapoznały się z  kamerą termowizyjną, czynnie uczestniczyły w eksperymentach z nią związanych, badały głośność swojego krzyku, zwiedzały „muzeum” znajdujące się w holu politechniki, gdzie było można zobaczyć dawne urządzenia (m.in. magnetofony, aparaty telefoniczne i inne).

Na koniec mogliśmy obserwować dron, który wykonał „z góry” pamiątkowe zdjęcie dla wszystkich uczestników wycieczki.