OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

pod hasłem

„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

21.09.2018r.

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła starszakom w porządkowaniu terenu wokół naszego przedszkola. W tym roku akcja sprzątania przebiegała pod hasłem „Akcja – segregacja! 2 x czyściej”.

Przed wyjściem dzieci poznały korzyści wynikające z segregacji śmieci oraz zostały zapoznane ze sposobem ich segregacji. Przedszkolaki wyposażono w rękawice  i każda grupa otrzymała kolorowe worki.

Dzieci starały się bardzo, aby ich najbliższe otoczenie było czyste. Ta akcja uświadomiła przedszkolakom jak bardzo trzeba dbać o środowisko, chronić je przed zanieczyszczeniem, a śmiecie wrzucać w miejsce przeznaczone do tego celu.

Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków. Dziękujemy im i ich opiekunkom za duże zaangażowanie się w akcję.

Mamy nadzieję, że tego typu działania w przyszłości zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko.