WYCIECZKA DO MUZEUM RZEŹBY

W dniach 14.09.2018r. i 19.09.2018r. dzieci w gr. V, VI, VII uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Tam obejrzały bajkę interaktywną  „O żelaznym wilku” autorstwa W. Sierakowskiego. Każde z nich musiało pobudzić swoją wyobraźnię i fantazję, aby na kartce za pomocą rysunku węglem przedstawić zakończenie bajki wg własnej koncepcji. Dzieci zapoznały się także z twórczością A. Karnego, dowiedziały się co oznacza termin autorzeźba, popiersie.

Podróżując autokarem ulicami miasta dzieci podziwiały murale umieszczone na niektórych budynkach oraz charakterystyczne miejsca dla naszego miasta, takie jak: Pałac Branickich, Katedra Białostocka, Kościół Św. Rocha, Białostocki Teatr Lalek, Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Cerkiew Św. Ducha.

Dzieci grupy VII korzystając z pięknej pogody spacerowały po pobliskich Plantach. Zapoznały się z regulaminem korzystania z parku, podziwiały rozwiązania architektoniczne krajobrazu, dostrzegały różnorodność roślin występujących na tym terenie. Ogromne wrażenie na przedszkolakach wywarła zabytkowa rzeźba „Praczki” Stanisława Horno - Popławskiego z 1938r. oraz Aleja Róż.