OBCHODY DNIA DZIECKA W PRZEDSZKOLU

4-8.06.2018r.

Dzień Dziecka jest to święto, na które wszystkie dzieci na całym świecie czekają z utęsknieniem i niecierpliwością. W naszym przedszkolu, jak co roku było wiele atrakcji przez cały tydzień.

W poniedziałek, 4 czerwca 2018r. wyjechaliśmy do FABRYKI MISIA. Tutaj wszystkie przedszkolaki miały warunki do wesołej zabawy i rekreacji. Na buziach dzieci gościł uśmiech od ucha do ucha, bo kto nie lubi zabaw z misiem?

We wtorek, 5 czerwca 2018r. obchodziliśmy ulubione święto każdego łasucha, czyli OPTYMISTYCZNE ŚWIĘTO CZEKOLADY. Przedszkolaki poznawały właściwości czekolady za pomocą węchu, dotyku i smaku. Nie zabrakło też tańców i konkursów. Było wesoło i żywiołowo. Wiadomo, że czekolada to prawdziwa bomba energetyczna.

We środę, 6 czerwca 2018r. odbył się pokaz mody pod hasłem „FOLKLOR W MODZIE”. Każdy uczestnik przygotował na tę chwilę kolorową, kwiecistą kreację. Wszystkim podobało się wykorzystanie tradycyjnych motywów ludowych w ubiorze i dlatego każdego modela i modelkę na wybiegu nagrodzono wielkimi brawami. Para dzieci z grupy VIII zaprezentowała podlaski strój ludowy.

W tym dniu najaktywniejszym czytelnikom wręczono dyplomy i nagrody.

Poznaliśmy też mistrzów szachów, którzy otrzymali medale.

W tym dniu także mali aktorzy z koła teatralnego „PLECIUGI” przedstawili wszystkim przedszkolakom sztukę „KOPCIUSZEK”. Dzieci do występu przygotowywały się przez cały kwartał, ale warto było poczekać. Przedstawienie w ich wykonaniu było bardzo efektowne. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeliśmy je. Było dużo dynamiki, muzyki, po prostu rewelacyjnie. OGROMNE BRAWA!!! Czekamy na następne popisy aktorskie w przyszłym roku szkolnym.

Czwartek, 7 czerwca 2018r. był dniem poświęconym rodzinnemu, aktywnemu wypoczynkowi. Odbył się FESTYN RODZINNY poprzedzony uroczystościami w każdej grupie. Milusińscy pokazali swoje umiejętności aktorskie, wokalno-taneczne, a następnie każdy rodzic otrzymał upominek. Podczas festynu na wszystkich czekały wesołe atrakcje (dmuchana zjeżdżalnia, łowienie ryb, bańki mydlane, tatuaże, zabawy sportowe, zagadki, zabawy konstrukcyjne, stanowisko Centrum Powiadomienia Ratowniczego oraz poczęstunek).

Dzieci z koła tanecznego  zaprezentowały układ taneczny.

W piątek, 8 czerwca 2018r. rodzice przygotowali przedszkolakom niespodziankę. Był to teatr pt. „JAŚ I MAŁGOSIA”, w którym wystąpili chętni rodzice z poszczególnych grup. Ich zaangażowanie było widoczne nie tylko w grze aktorskiej, ale także w scenerii i pięknych kostiumach. Przedstawienie dzieci obejrzały z przejęciem, dziękując aktorom wielkimi brawami i wiwatami.

W tym dniu odbyła się AUDYCJA MUZYCZNA pt. „NA ZIELONEJ WYSPIE” w wykonaniu muzyków Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w życie przedszkola

i poświęcili swój czas składamy serdeczne podziękowania.

Wszystkim dzieciom i tym małym i tym dużym z okazji Dnia Dziecka życzymy dużo uśmiechu, radosnych przeżyć i kreatywnych zabaw, gdyż „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (Janusz Korczak).