WIZYTA PRZEDSTAWICIELI CENTRUM POWIADOMIENIA RATUNKOWEGO

23.05.2018r w naszym przedszkolu odbyło się bardzo ciekawe a zarazem bardzo ważne spotkanie. Przedstawicielki z Centrum Powiadomienia Ratunkowego uczyły przedszkolaki z gr. I i II jak należy postępować w sytuacji zagrożenia oraz jak w najprostszy sposób dokonać zgłoszenia na numer alarmowy 112. Dzieci oglądając krótki filmik starały się zapamiętać jakie informacje są najważniejsze podczas takiego zgłoszenia. Panie z  Centrum Powiadamiania Ratunkowego starały się także uświadomić dzieciom jakie zagrożenia wiążą się z blokowaniem linii alarmowej.

Dla podsumowania wiedzy o numerze alarmowym 112 przeprowadzono dla dzieci zabawę ruchową „Karetka, straż pożarna czy policja”.

Ważną częścią spotkania było zapoznanie najmłodszych z umiejętnością prawidłowego ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej. Miało to na celu przygotowanie dzieci do wykonywania poleceń operatora podczas zgłoszenia alarmowego. Przedszkolaki miały też możliwość zobaczyć jak wykonuje się resuscytację krążeniowo oddechową, a także w praktyce przećwiczyć uciskanie klatki piersiowej na fantomie.

Za udział w spotkaniu wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz gadżety z numerem alarmowym 112: kamizelki odblaskowe, opaski odblaskowe, smycze, itd.

Bardzo dziękujemy p. Monice B. (mamie Leny z gr. I) za zorganizowanie interesującego spotkania:-)