PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWÓD PSZCZELARZA

W dniu 14.05.2018r. odbyło się spotkanie z Mistrzem pszczelarstwa panem Aleksandrem Rębaczem, który przywiózł do przedszkola żywe pszczoły. Dzieci dużo dowiedziały się o ich życiu, wykonywanej przez nie pracy, o ich zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Obejrzały również strój roboczy pszczelarza i jego przybory niezbędne do pracy. Przedszkolaki spróbowały pyłku kwiatowego, pysznego słodkiego miodu oraz samodzielnie wykonały świeczkę z wosku pszczelego. Na zakończenie każde dziecko otrzymało Certyfikat udziału w spotkaniu oraz pudełeczko miodu.

To spotkanie na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, ponieważ dostarczyło wiele cennych informacji o życiu tych pożytecznych dla przyrody i ludzi owadów.

Dziękujemy panu Aleksandrowi Rębaczowi za ciekawe przekazanie wiedzy i życzymy dużo satysfakcji z wykonywanego zawodu.