WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.
          Dnia 19 grudnia 2017 roku dzieci z grupy VII przedstawiły Jasełka bożonarodzeniowe dla wszystkich dzieci i pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości. Na scenie pojawiły się takie postacie jak Józef, Maryja, anioły, diabełki, dzieci, policjant, lekarz, murarz, nauczyciel oraz pan wójt.
         Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Całe przedstawienie przeplecione było wspólnym śpiewaniem kolęd. Występ przedszkolaków wprowadził wszystkich w świąteczny, miły nastrój. Następnie w ciepłej i serdecznej atmosferze popłynęły życzenia. Po przedstawieniu w każdej grupie przedszkolaki dzieliły się opłatkiem i składały życzenia, później wszyscy razem zasiedli do uroczystego obiadu wigilijnego.

Chcielibyśmy, by ten grudniowy dzień na długo pozostał w pamięci przedszkolaków.