Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

ZAKŁADAMY RABATKI

Dzieci z grupy I wzięły udział w zabawie fundamentalnej ,, Żywa przyroda”, podczas której mogły rozwijać swoją inteligencję przyrodniczą. Przedszkolaki poznały co jest potrzebne roślinom do wzrostu, nauczyły się nazywać niektóre gatunki kwiatów, a także dowiedziały się, dlaczego należy cenić przyrodę.

Przedszkolne patio zamieniło się w ogród z prawdziwego zdarzenia. Na przygotowanym wcześniej miejscu maluchy pousuwały chwasty i zagrabiły ziemię. Wspólnie z nauczycielkami zasadziły cebulki kwiatów. Trzymajmy kciuki, aby pogoda nie popsuła naszych planów i wkrótce uda nam się zaobserwować wzrost roślin. Miejmy nadzieję, że będziemy mogli niedługo cieszyć oczy widokiem kolorowych kwiatków.

Drodzy rodzice, zachęcamy do angażowania dzieci w prace ogrodowe. Sprawia im to ogromną radość. Udowodniono, że przy pracy w ogródku wyzwalają się w człowieku endorfiny, czyli hormony szczęścia.  Człowiek czuje się bardziej odprężony i ma lepszy sen. Zatem niech to będzie idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.