Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

DNI OTWARTE NASZEGO PRZEDSZKOLA

W dniach 28-29.03.2017r. w naszym przedszkolu odbyły się „dni otwarte”. Rodzice, opiekunowie i przyszłe przedszkolaki mogli zaznajomić się z ofertą edukacyjną naszej placówki. Wszystkich obecnych powitała pani dyrektor Katarzyna Żuk. Rodzice zadawali pytania dotyczące pobytu dziecka w przedszkolu.

Na ten czas nauczycielki przygotowały wiele atrakcji: „W trosce o Ziemię” – przedstawienie ekologiczne w wykonaniu dzieci z gr. VI, „Sport na wesoło” – zabawy sportowe, zabawy ze śpiewem, warsztaty recyklingowe dla maluszka i rodzica, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zabawy plastyczne. Nauczycielki koła tanecznego zaprezentowały umiejętności taneczne swoich wychowanków. Jednak największą atrakcją było przedstawienie teatralne w wykonaniu nauczycielek pt. „Królewna Śnieżka i  Siedmiu Krasnoludków”. Dzieci mogły też pobawić się w basenie z piłeczkami. Czas upłynął szybko. Maluchy w radosnym nastroju, a także nieraz z protestem opuszczały wraz z rodzicami i opiekunami nasze przedszkole.

Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zniweluje w przyszłości stres związany  z nowym miejscem pobytu dziecka. Już teraz zapraszamy na zajęcia adaptacyjne rodziców i dzieci, które zakwalifikują się do naszego przedszkola. Zajęcia adaptacyjne odbędą się w miesiącu sierpniu, o czym jeszcze poinformujemy.