Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

"SKRZYPCE - INSTRUMENT PEŁEN ZACZAROWANYCH ZWIERZĄT" - pasje i zawody naszych rodziców w grupie I

22 marca w grupie I zagościła mama Hani Ł. i zapoznała nas ze swoim zawodem i zarazem pasją, czyli grą na skrzypcach - pani Marta gra w orkiestrze oraz uczy dzieci gry na skrzypcach. Maluchy dowiedziały się bardzo wielu ciekawych rzeczy na temat tego instrumentu, a nawet poznały zaczarowane zwierzęta w nim ukryte. Każdy mógł też dotknąć smyczka, strun i zajrzeć w "duszę" skrzypiec. Wszystkie dzieci dostały też od Hani i jej mamy obrazki ze skrzypcami do pokolorowania. Na koniec spotkania pani Marta oczarowała nas cudnymi dźwiękami skrzypiec grając dla nas piękny utwór. Bardzo dziękujemy za tak miłe spotkanie.