Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca w naszym przedszkolu było bardzo zielono. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu założyły ubrania w tym kolorze, aby wspólnie przywitać nową porę roku – Wiosnę. Niestety pogoda nie dopisała i nie udało się wyjść do ogrodu przedszkolnego, ale nie przeszkodziło to wszystkim bawić się wspaniale w budynku. Zaraz po śniadaniu dzieci z wszystkich grup ze śpiewem na ustach zebrały się w szatni, gdzie powitała je Pani Wiosna z pękiem kolorowych balonów i małą torebeczką z kwiatkiem. Z panią wiosną przybyły do przedszkola dwa wiosenne trolle. Każda grupa zaprezentowała Pani Wiośnie i jej pomocnikom wesoły okrzyk, następnie przedszkolaki rozwiązywały wiosenne  zagadki i wspólnie odśpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna”. Do sal dzieci zabrały ogromne plakaty przedstawiające postać Pani Wiosny, które należało ozdobić i wykończyć według własnych pomysłów dzieci. Pani Wiosna odwiedziła przedszkolaki również w grupach. To był TO PEŁEN OPTYMIZMU i bardzo mile spędzony czas!