Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

PRZEDSZKOLIADA 2017

W dniu 28.02.2017 r. w hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się impreza Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największego w Europie cyklu eventów o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków.

W imprezie uczestniczyły także dzieci z lokalnych przedszkoli, biorących udział w systemie Przedszkoliada.pl.

Najczęstszym gościem w hali Uniwersytetu w Białymstoku był uśmiech na twarzach dzieci. Radość wywołało też spotkanie z dobrym znajomym, Czerwonym Kangurem Przedszkoliada.pl. oraz z "Pszczołą” -  maskotką Jagiellonii Białystok.

Dzieci były wspomagane przez zawodników z białostockich klubów sportowych, będących partnerami eventów.

Podczas imprezy dzieci także rysowały – wspólnie został wykonany rysunek pod tytułem „Pokoloruj Sport”.

Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały medale, dyplomy oraz upominki od partnerów wydarzenia.

Cele projektu:

•          Zapewnienie dzieciom udziału w pierwszej prawdziwej imprezie sportowej w życiu

•          Rozrywka i edukacja ruchowa

•          Przeciwdziałanie otyłości

•          Zapobieganie zwolnieniom z WF

•          Możliwość pokazania umiejętności nabytych w systemie Przedszkoliada.pl

•          Kreowanie postawy fair play

•          Kreowanie zasad zdrowej, sportowej rywalizacji

•          Aktywna forma spędzenia czasu

•          Możliwość zabawy poprzez sport