Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

DOKARMIAJMY PTAKI

W styczniu dzieci z grupy I wzięły udział w zabawie fundamentalnej „Żywa Przyroda”. Zajęcia zaczęły się od obejrzenia bajki pt. „Przygód Kilka Wróbla Ćwirka”. Dzieci zostały w ten sposób zapoznane z potrzebami zwierząt podczas zimy. Przedszkolaki nauczyły się, w jaki sposób mogą pomóc zwierzętom przetrwać trudny okres zimowy. Po zajęciach wspólnie wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego w poszukiwaniu ptaków, które pozostały w Polsce na zimę. Dosypaliśmy im pokarmu do karmników oraz zawiesiliśmy słoninkę na gałęziach. Dzieci chętnie pomagały i zatroszczyły się o ptaki. Z zaciekawieniem będziemy obserwować przylatujące różne odmiany ptaków i kontynuować dokarmianie przez całą zimę.

Drogi rodzicu! Pomóż dziecku nauczyć się szacunku dla zwierząt. Niech staną się wrażliwe na ich potrzeby. Na parapecie za oknem umocuj karmnik i wsypuj do niego ziarna dla ptaków. Jeśli w sąsiedztwie znajduje się gospodarstwo wiejskie zapytaj gospodarza czy dziecko może przyjść i zobaczyć jak wygląda dojenie krowy lub karmienie świnek. Gdy jakieś zwierzę szczególnie zainteresuje dziecko wspólnie poszukajcie książek i informacji na jego temat. Rozwijajcie inteligencje przyrodniczą waszych dzieci.