Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

20.12.2016

Jak co roku, w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, w naszym przedszkolu odbywają się jasełka bożonarodzeniowe. Wszystkie przedszkolaki, nauczycielki i zaproszeni goście, zebrali się, aby wspólnie obejrzeć przedstawienie pt. „Ach, co za noc…”, które zaprezentowały śpiewająco dzieci z grupy V. Następnie Ewangelię o narodzeniu Chrystusa przeczytał ksiądz proboszcz z pobliskiej parafii św. Kazimierza Królewicza, a pani dyrektor złożyła życzenia świąteczne wszystkim dzieciom, pracownikom i zaproszonym gościom. W atmosferze radości i optymizmu wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem, życząc sobie nawzajem wesołych świąt. Po powrocie do sal, przy pięknie przygotowanych z tej okazji stołach, dzieci spożyły obiad wigilijny, złożony z czerwonego barszczu, pierogów z kapustą i grzybami oraz kompotu z suszonych owoców.