Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE I

Dnia 29.11.2016 w grupie I odbyła się bardzo ważna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Był to pierwszy ważny debiut najmłodszych przedszkolaków. Minęły 3 miesiące uczęszczania do przedszkola i wreszcie nadszedł czas zaprezentować rodzicom, czego nauczyliśmy się w przedszkolu. Dzieci z przejęciem przedstawiały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Również rodzice mogli wykazać się kreatywnością konstruując labirynt, który przedszkolaki ochoczo pokonały. Następnie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, po czym Pani Dyrektor pasowała każdego na przedszkolaka. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i małe upominki. O słodki poczęstunek zadbali nasi niezastąpieni rodzice, którym serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy do wspólnej zabawy ze swoimi dziećmi w budowanie labiryntu. Można wykorzystać do tego krzesła, stoły, kartony, koce. W czym to może pomóc dziecku? Czołganie i chodzenie na czworaka kształtuje poczucie równowagi, wspomaga koordynacje i rozwija zmysł dotyku. Wspólne budowanie labiryntu wspomaga również kreatywność.