Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

MIKOŁAJKI

Dnia 6.12.2016 w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczyście imieniny św. Mikołaja, czyli Mikołajki. Zazwyczaj to św. Mikołaj pamięta o wszystkich, ale dziś było inaczej – to my chcieliśmy mu zrobić niespodziankę. Przewodnim mottem naszej zabawy była myśl: „Pomoc, uśmiech i zabawa, to jest bardzo ważna sprawa”. Wszyscy radośni, z uśmiechami, nieważne czy to mały, czy duży, bawiliśmy się przy dźwiękach świątecznej muzyki. Przedszkolaki brały udział w licznych konkursach, dopasowywały zgubione zabawki, pakowały prezenty, aby zasłużyć na miano pomocnika św. Mikołaja. Rozwiązywały quiz wiedzy o św. Mikołaju. Specjalnym zaklęciem przywołaliśmy do nas na salę św. Mikołaja, który podróżował od przedszkola do przedszkola. Dzieci zaprezentowały mu wiersz i piosenki przygotowane na tę uroczystość.

"Mój kochany Mikołaju cały rok czekałem.
Byłem bardzo, bardzo grzeczny,bardzo się starałem"

- tymi słowami piosenki przywitaliśmy miłego gościa

"Św. Mikołaju bardzo się cieszymy od dawna czekamy na twe odwiedziny,

od dawna jesteśmy grzeczni, że aż strach nie broimy w dnie, nie broimy w snach..."