Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

ŚWIATOWY DZIEŃ OPTYMISTYCZNEGO PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25.11.2016r. w piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Optymistycznego Pluszowego Misia. Od samego rana dzieci mocno ściskając swoje przytulanki wprowadzały misie do sal przedszkolnych. Niektóre misie odwiedziły przedszkole pierwszy raz, trzeba było więc się nimi zaopiekować. Po śniadaniu spotkaliśmy się w sali gr. VIII , aby uczcić to wielkie święto.

Dzieci wraz z misiami obejrzały przedstawienie w wykonaniu nauczycielek pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, następnie bawiły się pląsając i tańcząc. Co raz rozlegał się okrzyk „Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”. Były też konkursy – budowanie domu dla misia, zjadanie miodu na czas, pomoc niedźwiadkowi w zbieraniu wielką łapą żołędzi. Każda grupa otrzymała poczęstunek  - przysmak misiów, „Wafelki z ociekającym podebranym pszczołom miodem”. Pycha mniam, mniam, mniam….

Przedszkolaki miały do wykonania zadanie – pokolorowanie i ozdobienie tortu dla misia. Szkoda, że wszystko co dobre i przyjemne tak szybko się kończy.

Po południu dzieci z koła recytatorskiego „Wierszolinki” wszystkim dzieciom zaprezentowały wiersz pt. „Miś”.