Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GR. II

Dnia 9.11.2016r. w grupie II odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” mająca na celu wspomaganie rozwoju dziecka oraz współpracę z rodzicami. To pierwsze ważne wydarzenie w przedszkolnym życiu dzieci. Uroczystości towarzyszyły wielkie emocje, niezapomniane przeżycia dla dzieci i rodziców oraz innych członków rodziny.

Podczas uroczystości przeprowadzone zostały zabawy fundamentalne rozwijające m.in. sprawności motoryczne:

„Tor przeszkód”  - powstał z pomocą rodziców i dzieci. Maluchy dzielnie pokonały wszystkie przeszkody. Taka zabawa uczy dzieci wytrwałości, sprawności i samodzielności.

„Zabawa z balonem” – ta zabawa przyniosła wielką radość zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Podczas wspólnych harców przedszkolaki zacieśniały więź z rodzicem i przedszkolem, a także wesoło i kreatywnie  rozwijały swoją sprawność ruchową.

„MY DZIECIAKI PRZYRZEKAMY:

BYĆ OD DZIŚ PRZEDSZKOLAKAMI

NIE GRYMASIĆ I NIE SZLOCHAĆ

ZAWSZE SWOJE PANIE KOCHAĆ

GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ

W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA

NAUCZYMY SIĘ DZIĘKOWAĆ

I PORZĄDNIE SIĘ ZACHOWAĆ

OD DZIŚ ZAWSZE BYĆ ZUCHAMI I DOBRYMI KOLEGAMI”

Kalendarz dziś ważną datę wskazuje,

bo Pani Dyrektor na przedszkolaków nas pasuje.

Choć pod ciężarem ołówka się uginamy,

Wszystkim wyzwaniom na pewno sprostamy.

Tak powstaje "tor przeszkód"

Na koniec słodki poczęstunek