Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

„UWAGA NA OBCYCH”

W dniach 2 i 3 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicielki Straży Miejskiej. Spotkania odbyły się  w grupach III, IV, V,VI,VII,VIII w ramach realizacji programu profilaktycznego pod hasłem „Uwaga na obcych”. Dzieci dowiedziały się, że Straż Miejska to umundurowana formacja dbająca o porządek publiczny w mieście, a numer alarmowy - 986 jest magiczny, ponieważ odwrócony do góry nogami jest identyczny. Wspólnie z dziećmi wypracowano definicję pojęcia obcy oraz, w jaki sposób można rozpoznać kto jest niebezpieczny. Dzieci usłyszały o  ważnych zasadach bezpieczeństwa będąc samemu w domu, a także uświadomiły  na jakie zagrożenia ze strony osób nieznajomych mogą być narażone i  jak prawidłowo zachować się podczas spotkania z nieznajomym, by uniknąć kłopotów i groźnych sytuacji. Na zakończenie dzieci otrzymały od funkcjonariuszek edukacyjne kolorowanki. Przedszkolaki serdecznie podziękowały przedstawicielkom Straży Miejskiej i zaprosiły na kolejne spotkania.