Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

„ŚWIADOMY PRZEDSZKOLAK”

26.10.2016

W ramach projektu fundacji IMPULS  „ŚWIADOMY PRZEDSZKOLAK” dzieci 5-6-letnie z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciu na temat „Oswajanie z niepełnosprawnością, traktowaną jako naturalny element otaczającego nas świata”. Celem zajęcia było zaspokojenie ciekawości dzieci na temat niepełnosprawności. Poznały one podstawowe rodzaje niepełnosprawności oraz próbowały zrozumieć ich nieodwracalność i ograniczenia w codziennym życiu.  Dowiedziały się jakie uczucia towarzyszą osobom niepełnosprawnym na co dzień.

Jak widać na zdjęciach edukacji przedszkolaków towarzyszyła miła atmosfera, dzieci szybko nawiązały bezpośredni kontakt z gośćmi i bawiły się wesoło.

Takie spotkanie na pewno pozostanie w pamięci dzieci. Nauczyło je zrozumienia i szacunku do osób niepełnosprawnych. Rozwinęło wrażliwość i empatię.