Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

"WARZYWA" - ZABAWA DYDAKTYCZNA W GR. I Z WYKORZYSTANIEM ZABAWY FUNDAMENTALNEJ "ZGADYWANKI Z ZAMKNIĘTYMI OCZAMI"

Podczas realizacji tematyki o warzywach w grupie I, dzieci miały okazję poznać wielozmysłowo wybrane warzywa. Każdy oglądał, dotykał, wąchał i próbował opisać marchewkę, ziemniaka, pomidora, ogórka, cebulę i kukurydzę. Maluchy oglądały ilustracje przedstawiające jak i gdzie rosną dane warzywa, i jak się je zbiera. Największą atrakcją zajęcia okazały się jednak zagadki dotykowe z wykorzystaniem "magicznego pudełka", gdy dzieci rozpoznawały warzywo poprzez dotyk, nie widząc go. Wszyscy doskonale sobie z tym poradzili, mając przy tym wiele radości i satysfakcji!!!

Gorąco zachęcamy rodziców do bawienia się z dziećmi w podobny sposób w domu - należy jedynie zawiązać, bądź zasłonić maluchowi oczy i dawać mu do rączek różne przedmioty do rozpoznawania. Takie zagadki doskonale rozwijają percepcję dotykową, ale też koncentrację, skupienie uwagi. Mogą też rozwijać zasób słownictwa, jeśli poprosimy dziecko, aby spróbowało opisać, jaki dany przedmiot jest w dotyku.

MIŁEJ ZABAWY !!!