Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku

WYCIECZKA DO MUZEUM PRZYRODNICZEGO

Dnia 15.IX.2016r. przedszkolaki z grupy VI i VIII obejrzały ekspozycje znajdujące się w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy. Obejrzały i poznały zwierzęta zamieszkujące północno – wschodnią Polskę, ich naturalne środowisko, rośliny chronione charakterystyczne dla Podlasia. Jednak największą atrakcją były żywe węże i jaszczurki znajdujące się w  terrarium.  Interesującą ekspozycją były minerały i skały.

Wycieczka się udała!!!  Zamierzamy jeszcze tam powrócić, aby głębiej poznać przyrodę rejonów polarnych i faunę mórz podzwrotnikowych.

Rodzicom polecamy, aby wspólnie wraz z dzieckiem odwiedzili to pełne fascynacji miejsce. Na pewno dzieci ponownie będą zachwycone.