Covid-19

Od dnia 29 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych przedszkoli.

Dyrektor przedszkola na wniosek:

         1)     rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,

        2)     rodziców dzieci, którzy są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – ma obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu, do których uczęszczają te dzieci.

Wnioski są do pobrania na stronie www.przedszkole78.bialystok.pl

Wypełnione wnioski należy dostarczyć w dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola i przekazać pracownikowi.

 

WNIOSEK O ZORGANIZOWANIE ZAJĘĆ WYCHOWANKOWI PRZEDSZKOLA/ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ

 

WNIOSEK O ZORGANIZOWANIE ZAJĘĆ WYCHOWANKOWI PRZEDSZKOLA/ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
W SZKOLE PODSTAWOWEJ POSIADAJĄCEMU ORZECZENIE
O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO

 


​​​

 


Szanowni Państwo,

W związku z panującym obecnie zagrożeniem udostępniamy e-book ze zbiorem opowiadań i wierszy, podejmujących temat chorób i wirusów. Polecamy do czytania dzieciom w czasie trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego - z jednej strony to ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu; z drugiej - metoda przekazania najmłodszym ważnych treści na temat higieny i zdrowia.

pobierz bezpłatnie e-book


Informujemy, iż Centrum Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia KLANZA w Białymstoku uruchomiło możliwość emailowego kontaktu pomocowego dla dzieci i młodzieży - mieszkańców Białegostoku.

Z doświadczeń wynika, iż dzieci i młodzież będący w kryzysie chętnie korzystają z możliwości pisemnego kontaktu czatowego bądź poprzez e-mail. W związku z powyższym specjalnie dla tej grupy odbiorców uruchomiony został adres e-mailowy: mlodziezCPD@gmail.com, który jest obsługiwany przez psychologa naszego Centrum. Na stronie http://centrum-klanza.pl/ zamieszczone zostały zasady realizacji kontaktu pomocowego poprzez skrzynki e-mailowe.

Ponadto na rzecz rodziców młodszych dzieci przedszkolaków oraz klas I-III psychoterapeutka Centrum Pomoc Dzieciom opracowała prezentację nt. "Jak wesprzeć dziecko w powrocie do przedszkola/szkoły po okresie izolacji". Materiał publikowany jest poprzez portal społecznościowy FB oraz stronę http://centrum-klanza.pl/

Załączniki:

Jak wesprzeć dziecko w powrocie do przedszkola i szkoły po izolacji
Adres e-mailowy młodzież
Skrzynka e-mailowa dla młodzieży

 Adres e- mail: rodziceCPD@gmail.com, pod którym dyżuruje specjalista - psycholog, psychoterapeuta - przejdź...

 


Ogólnopolska akcja edukacyjna: „Dzieci uczą rodziców w domu!”

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/ 


Informacja GIS na temat profilaktyki zdrowotnej w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem 

Szanowni Państwo,